پی ال سی دلتا

سرعت ، به ویژه هنگام ساخت ماشین آلات تولید مدرن برای ارائه بالاترین سطح بهره وری مهم است ، بنابراین دیدن سرعت اترنت گیگابایت در جدیدترین شبکه های صنعتی جای تعجب ندارد. جان بروت از CLPA محل استفاده این شبکه ها را بررسی می کند و گمانه زنی می کند که چگونه در بسیاری از برنامه ها به یک قاعده تبدیل می شود.

فشارها بر تولیدکنندگان همچنان در حال افزایش است ، در حالی که رقابت جهانی اکنون تقریباً در هر صنعتی یک واقعیت است و نیاز به کاهش هزینه های تولید و افزایش بهره وری را ایجاد می کند. بخشی از تصویر در پرداختن به این نیازها ، افزایش عملکرد دستگاههایی مانند درایوهای سروو ، اینورترها ، کنترل کننده های حرکت ، پی ال سی ها و موارد دیگر است. با این حال ، راه حل های شبکه نیز نقش فزاینده ای دارند.

شبکه های اتوماسیون باز اولین بار در دهه 1990 به عنوان سیستم های فیلدباس مبتنی بر سریال ظهور کردند. اینها ابزاری ساده برای انتقال اطلاعات بین کنترل کننده ها و دستگاه های میدانی را فراهم می کردند و نیازی به پیچیدگی پیچیده کابلهای سیمی سخت را از بین می برد. یک امکان دهنده – شاید عامل مهمی – برای نژاد جدیدی از ماشین ها و سیستم های هوشمند ، راه حل های مختلف میدان آزاد باز خبر از دوره جدیدی از کنترل توزیع شده می دهد.

آنها هزینه و پیچیدگی ماشین آلات را کاهش می دهند در حالی که عملکرد و قابلیت اطمینان را افزایش می دهند و از این رو زمان ورود به بازار را کاهش می دهند و زمان بیشتری را افزایش می دهند.

صنعت چندین سال از این مزایا بهره مند شد ، اما به زودی فناوری جدیدی در خانه را زد. اترنت قبلاً در دنیای IT کاملاً جا افتاده بود و به آرامی شروع به ورود به حوزه اتوماسیون می کرد. این مراحل اول چندان موفقیت آمیز نبود ، زیرا اترنت با توجه به خواسته های طبقه مغازه طراحی نشده بود. از این رو سیستم های اولیه فاقد سطح تعیین کننده لازم برای کنترل قابل اعتماد صنعتی بودند و یافتن سخت افزارهای کاملاً ناهموار دشوار بود.

یکی از محرک های اصلی اترنت این قول بود که می تواند کف کارخانه را با سطح بالاتری از شرکت پیوند دهد. این امر می تواند لجستیک تولید را به تقاضا گره بزند ، در عین حال داده های کنترل را به سیستم های سطح بالاتر ارائه می دهد که به آنها اجازه می دهد تصمیمات تولید بهتر گرفته شود. این امر منجر به فشارهای جدید برای دستیابی به افزایش بهره وری می شود.

هنگامی که این فشارهای اولیه برطرف شد ، صنعت شروع به دیدن چگونگی اترنت می تواند مزایای دیگری را در سلسله مراتب با اتصال کنترل کننده ها به کنترل کننده ها و دستگاه های میدانی به کنترل کننده ها ارائه دهد. به زودی مسائل جبر حل شد و سخت افزارهای درجه صنعتی ا به امری عادی تبدیل شدند. اترنت صنعتی در حال حاضر به سرعت در سراسر اتوماسیون گسترش یافته است و در حالی که اتوبوس های میدانی برای سالهای آینده باقی خواهند ماند ، اکنون توجه به توسعه بیشتر فناوری های مبتنی بر اترنت است.

اترنت صنعتی اکنون انواع مختلفی اتوماسیون صنعتی از استانداردهای شبکه باز را ارائه می دهد که امکان انتقال بی وقفه داده ها از طریق تمام لایه های سازمانی را دارد. راه حل هایی برای کنترل معمولی ، ایمنی ، حرکت و مدیریت انرژی به وجود آمده است که سطح بی سابقه ای از بهره وری ، انعطاف پذیری و عملکرد را امکان پذیر می کند.

CC-Link ، فناوری شبکه باز تحت مدیریت CLPA (CC-Link Partner Association) خود در راستای توسعه الزامات بهره وری تکامل یافته است. CC-Link یک شبکه باز جهانی است که دارای بیش از 9،000،000 دستگاه نصب شده در سراسر جهان است. بیش از 1200 محصول مختلف از 260 تولید کننده در دسترس است که نیازهای هر بخش از صنعت و هر کاربرد قابل تصوری را برآورده می کند.

در حالی که CC Link به عنوان یک اتوبوس میدان آزاد شروع به کار کرد ، CLPA به سرعت متوجه حرکت به سمت اترنت صنعتی شد و CC Link IE (اترنت صنعتی) را در سال 2007 معرفی کرد. این در سال های بعدی اصلاحات مختلفی را تجربه کرده و امروز تنها اترنت صنعتی باز است می تواند کنترل عادی ، ایمنی ، انرژی و کنترل حرکت را روی یک کابل انجام دهد و مزایای نصب و نگهداری قابل توجهی را به همراه دارد. این به خودی خود قابل توجه است و به طور قابل توجهی ، CC Link IE همچنین تنها شبکه باز مبتنی بر اترنت است که همه این کارها را با سرعت گیگابایت انجام می دهد.

چرا این مهم است؟ بیشتر بحث ها درباره فناوری های صنعتی اترنت بر روی نیاز به انتقال بی وقفه داده ها بین کف کارخانه ، لایه های کنترل و سطح بالاتر شرکت متمرکز شده است. بدون شک این مهم است ، اما شناختن نیازهای مختلف عملکرد شبکه در این سطوح مختلف فعالیت نیز بسیار مهم است. در بالاترین سطح شرکت ، تمرکز بسیار روی ظرفیت داده است ، در حالی که در نقاط مهم کف کارخانه ، تأکید زیادی بر عملکرد زمان واقعی دارد.

عملیات کلیدی ماشین به ارتباطات داده پرسرعت بین ورودی و خروجی توزیع شده و به اطلاعات کنترل حرکت در زمان واقعی بستگی دارد. در عین حال ، نیاز به نظارت و بهینه سازی مصرف انرژی باعث شده است که داده های انرژی در زمان واقعی از تعداد زیادی دستگاه هوشمند جمع آوری شود و بتوان بر اساس این داده ها هزینه انرژی در تولید را کاهش داد.

نسخه thernet CC-Link و یک سلسله مراتب شبکه شفاف و باز با سرعت 1Gbit / s – دور و دور بالاترین سرعت موجود از هر استاندارد صنعتی اترنت را فراهم می کند. ادغام عملکردهای دستگاه ، حرکت ، مدیریت ایمنی و انرژی بر روی یک کابل ، CC-Link IE به ارائه بالاترین سطح بهره وری در کارخانه و ماشین آلات کمک می کند.

بنابراین CC-Link IE سرعت و پهنای باند مورد نیاز حتی بیشترین برنامه های اتوماسیون صنعتی را شامل می شود ، از جمله ماشین آلات بسته بندی ، تولید نیمه هادی ، تولید خودرو ، تولید کریستال مایع و موارد دیگر. مزایای بهره وری قابل دستیابی است – ناگهان محدودیت های جانبی کنترل کننده برداشته می شوند و تنها محدودیت های مکانیکی و سازمانی باقی مانده است.

با نگاه به آینده ، اجتناب ناپذیر است که فشارها بر تولیدکنندگان در همه صنایع همچنان افزایش یابد ، استانداردهای جدید معیار عملکرد خط تولید را ایجاد می کند ، شبکه های با سرعت بالا و قابلیت کنترل زمان واقعی را از اهمیت بیشتری برخوردار می کند. در عین حال ، افزایش هزینه های انرژی ، نیاز به نظارت بر مصرف انرژی را به سمت دستگاه های جداگانه ، با نیاز متناظر به ارائه گزارش های مدیریت انرژی در زمان واقعی ، ایجاد می کند. توانایی ترکیب اطلاعات کنترل تولید با اطلاعات انرژی ، بهینه سازی همزمان کنترل عملیاتی و مدیریت انرژی را در برنامه های جدید جدید امکان پذیر می کند.

بنابراین می توانیم ببینیم که اترنت صنعتی با سرعت گیگابایت می تواند یک فناوری مهم در تولیدکنندگان برای پاسخگویی به تقاضای تولید امروز و چالش های فردا باشد. CC-Link IE برای کمک به شرکتها در رفع این نیازها ، به خوبی وعده داده است که یک فناوری اترنت باز با عملکرد بالا و یکپارچه را ارائه می دهد و تمام ویژگی های مورد نیاز حتی برنامه های سخت گیر را نیز ارائه می دهد.

CC-Link IE E صنعتی است

Published by

shahi123

https://fcbuy.ir/product-category/industrial-automation/%d8%a7%db%8c%d9%86%d9%88%d8%b1%d8%aa%d8%b1/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *